image1 image2 image3
logo

Z lornetką w Dolinę Baryczy

            "Z lornetką w Dolinę Baryczy" pod taką nazwą miał miejsce sobotni wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie "Z miłości do dzieci".

Dolina Baryczy to największy w Polsce Park Krajobrazowy, a także Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków "Dolina Baryczy" wchodzący w skład sieci obszarów przyrodniczo cennych dla całej Wspólnoty Europejskiej - Natura2000

Pielgrzymka do Włoch

Narodowa pielgrzymka w roku Miłosierdzia do grobów św. Apostołów i grobu św. Jana Pawła II. 

20.10 -26.10.2016 r

Parafie naszego dekanatu organizuja pielgrzymkę autokarowa, na która serdecznie zapraszam.

Tutaj znajdziesz szczegóły

 

Nabożeństwo do św. Rodziny

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w kościele w Latowicach odbywa się Nabożeństwo do św. Rodziny. W naszym kościele mamy piękny i wyjątkowy obraz Świętej Rodziny, który podczas każdej obecności w kościele przypomina nam, że każda nasza rodzina może być podobna do św. Rodziny. Stanie się to wówczas gdy starać się będziemy żyć zgodnie ze Słowem Bożym i być jak najbliżej Boga zawierzając Mu wszystkie swoje trudne sprawy. Tak  uczynił św. Józef w najtrudniejszych momentach swojego życia i życia małego Jezusa. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich , dla kogo ważna jest świętość swoich rodzin.

 

 

Witraż z Duchem św.

W minionym roku wykonaliśmy kolejne witraże w naszym kościele. Tym razem w prezbiterium zamontowano 3 nowe witraże. Środkowy witraż z Duchem św.  pojawił się gdy wypraszaliśmy dary Ducha św. dla naszej młodzieży w Sakramencie Bierzmowania. Wszyscy obecni w kościele na Mszy św. mogą oglądać jedynie górną część tego witraża z gołębicą- symbolem Ducha Św. Pełny efekt tego witraża widać dopiero na zewnątrz kościoła, zwłaszcza wieczorem – ponieważ witraż ten jest cały podświetlany. Wszystkich, którzy nie widzieli w pełni naszego witraża z Duchem św. zapraszam do naszej galerii.

Rekolekcje dla maturzystów

Od piatku 26 do niedzieli 28 lutego młodzież męska z naszej parafii uczestniczyła w Seminarium Duchownym w Kaliszu w rekolekcjach. Tutaj znajdziesz więcej informacji

2016  Parafia Latowice 2015