image1 image2 image3
logo

Spotkanie z Fletnią Pana

Znalezione obrazy dla zapytania fletnia pana oleg dowgal

Koncert na Fletni Pana 

 Latowice 28.09 2016 g.19.00

Urodzony w 1977 roku Oleg Dowgal od 5 roku życia rozpoczynał swoją  edukację w szkole muzycznej stopnia podstawowego - zakończeniem było Konserwatorium. Jest etatowym muzykiem Filharmonii Lwowskiej oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Muzycznej we Lwowie. Na stałe współpracuje z zespołem BREVIS. W wolnym czasie komponuje muzykę, której inspiracją są ludowe utwory z rejonu gór Karpat. Występował w większości krajów byłego ZSRR oraz we Francji, Niemczech, Belgii i Holandii. Od kilku lat znany jest również w naszym kraju. O jego wzrastającej popularności w Polsce świadczy fakt zaproszenia Go w lipcu 2010 r do Polanicy-Zdroju na XII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka Świata" gdzie koncertował w doborowym towarzystwie m.in., z Ireną Jarocką, Stanem Borysem i Stanisławem Soyką. 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

 

Znalezione obrazy dla zapytania ziemia święta

 W drugim tygodniu ferii      zimowych w 2017 r.        pragniemy zorganizować    pielgrzymkę do Ziemi  Świętej. Więcej szczegółów  można znaleźć w ofercie  firmy. Zgłoszenia na wyjazd  przyjmujemy do końca  września. Czytaj więcej

 

Gry i zabawy przy koniu

 

Od 10 czerwca przez trzy kolejne soboty przy Ośrodku Hipoterapii w Latowicach zostały zorganizowane „gry i zabawy przy koniach i przy stajni” dla naszych milusińskich z parafii i nie tylko. Chętnych nie brakowało. Każde nasze spotkanie rozpoczynaliśmy wspólna modlitwą w kościele, ponieważ przechodząc koło kościoła nie sposób nie wejść i nie pokłonić się Panu Jezusowi.


Czytaj więcej: Gry i zabawy przy koniu

Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych

 

10 lipca odbył się w Latowicach kolejny V Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych. Wielu rodziców ze swoimi mniej sprawnymi pociechami przyjechało do Latowic by tutaj przeżyć kolejny dzień radości. Byli również dorośli niepełnosprawni z różnych Domów Opieki i młodzież z Ostrowskich Warsztatów dla niepełnosprawnych. Rozpoczęliśmy Msza św. i modlitwa za wszystkich chorych i nie w pełni sprawnych. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

Czytaj więcej: Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych

Jubileusz ks. proboszcza

W dniu 5 czerwca ks. Proboszcz Damian Hołoś obchodził jubileusz 30 lecia święceń kapłańskich . Święcenia kapłańskie otrzymał ks. Proboszcz 15 maja 1986 r. w katedrze poznańskiej z rąk ks. Biskupa Jerzego Stroby. Nasz jubilat odprawił Mszę św. o g. 14.00 po której wszyscy jej uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny obiad do ogrodów proboszczowskich.

Czytaj więcej: Jubileusz ks. proboszcza

2016  Parafia Latowice 2015