image1 image2 image3
logo

Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych

 

10 lipca odbył się w Latowicach kolejny V Gminny Festyn Osób Niepełnosprawnych. Wielu rodziców ze swoimi mniej sprawnymi pociechami przyjechało do Latowic by tutaj przeżyć kolejny dzień radości. Byli również dorośli niepełnosprawni z różnych Domów Opieki i młodzież z Ostrowskich Warsztatów dla niepełnosprawnych. Rozpoczęliśmy Msza św. i modlitwa za wszystkich chorych i nie w pełni sprawnych. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj

SPRAWOZDANIE

                 W dniu 10 lipca 2016r. na terenie probostwa w Latowicach odbył się Gminny Festyn Osób z Niepełnosprawnościami. Inicjatywa ta, podobnie jak w ubiegłych latach zgromadziła wiele osób, które tego dnia pragnęły spotkać się na wspólnej modlitwie i zabawie.

                Spotkanie rozpoczęto Mszą św. o godz. 14.00, którą odprawił ks. Damian Hołoś. Na tę uroczystość z ramienia Urzędu Gminy w Sieroszewicach przybył Z-ca Wójta Ryszard Boduch. 

Ks. Damian Hołoś powitał wszystkich chorych, cierpiących, samotnych, a także ich rodziny. Odnosząc się do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie, zwrócił uwagę jak ważne jest dostrzeżenie drugiego człowieka, wzajemna chęć pomocy, czego przykładem jest działalność Ośrodka Hipoterapii w Latowicach.

                Po Mszy św. wszyscy udali się na pobliski plac na terenie probostwa, gdzie rozpoczęła się wspólna zabawa. Atrakcji  tego dnia nie mogło zabraknąć i na pewno każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Można było pojechać  bryczką, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, zapleść warkoczyki, pomalować twarz. Przy tak upalnej pogodzie wielu skorzystało z niespodzianki jaką przygotowali panowie strażacy, którzy ze swojego wozu strażackiego polewali wodą dla ochłody. Oczywiście odwiedził wszystkich klaun Czesio doskonale znany z poprzednich lat. Nowością, a tym samym dużym zainteresowaniem okazała się Fotobudka, przy której każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce, a także występie solowym Dawida- uczestnika warsztatów hipoterapeutycznych. O wszystkich podniebienia zadbał Katering Hełka, każdy mógł spróbować gofrów, hot-dogów, frytek, czekolady z fontanny. Dla chętnych atrakcją była możliwość samodzielnego usmażenia kiełbaski w ognisku, a amatorów nie zabrakło mimo upalnej pogody. Każdy łasuch z pewnością skosztował waty cukrowej, lodów, czy ciasta drożdżowego, oraz  różnych napojów.

                Wszystkim uczestnikom humory dopisywały do samego końca spotkania.  Dla wszystkich uczestników festynu wszystko było za darmo, dzięki wsparciu finansowemu z dotacji Urzędu Gminy.  Organizację niedzielnego spotkania  zawdzięczamy ks. Damianowi Hołosiowi, który wraz ze Stowarzyszeniem " Z miłości do dzieci" i całym szeregiem innych osób podjął się organizacji takiego przedsięwzięcia.

 

                                                                               Opracowała:

                                                                               Dominika Dolata

 

 

 

 

 

 

2019  Parafia Latowice 2015